.
   
úterý 18. června
svátek slaví Milan, Milana , zítra Leoš, Leo
 
autor Lastura.cz

Oranžová barva

01.02.2011

Odpovídá druhé čakře.

popisek

Oranžová barva v sobě má pozitivní náboj. Příznivě působí proti depresím, nespokojenosti a pesimismu. Může být doplňkově použita proti nemocem jako je ztráta chuti, anémie, anorexie.

Osoby s přebytkem oranžové barvy mohou být zmatené a unavené.

Je to veselá, kreativní a teplá barva plná radosti, která v sobě spojuje fyzickou energii s duševními vlastnostmi. Je to barva kreativity a schopnosti umět se přizpůsobit. Navozuje všeobecný pocit pohody a veselé mysli.

Oranžová symbolizuje teplo a blahobyt a souvisí se sebeúctou: např. oranžová zeď v jídelně podpoří rodinnou sounáležitost, připomíná oranžové východy a západy slunce. Zahřívá, stimuluje (je jemnější než červená), uvolňuje křečovité stažení kosterního nebo hladkého svalstva, využívá se pro odstraňování zácpy, při léčbě ledvinových potíží. Je barvou optimistickou a je v mnohém podobná žluté barvě.

Vede k radostnému a uvolněnému prožívání vlastního emocionálního života. Podporuje ochotu konfrontovat se a v prožitku získávat zkušenosti.

Podporuje a probouzí vnitřní radost, nezávislost, chuť do života s tendencí prožívat vše tak jak přichází, bez potřeby nezdravé fixace, identifikace a závislosti či spoluzávislosti (na druhých lidech, na okolnostech, emocionálních vzorcích, křivdě, nepochopení...).

Dává povstat radosti vyvěrající z uvolněných postojů, kdy je člověk schopen odhodlaně prožívat vše pro co se rozhodl, bez pocitu provinění. Díky tomu pomáhá upevnit schopnost být „sám sebou“.

Pomáhá překonávat vnitřní zranění, šoky a bolesti způsobené například nějakou ztrátou (někoho či něčeho blízkého, vlastního pocitu bezpečí, sebedůvěry, apod.).

Má silně antidepresivní účinky, působí na téměř všechny stavy skleslosti, apatie, nechutenství a strachu, jež se nám usídlil „v břiše“.

Pomáhá udržet si odstup, nezasahovat do záležitostí druhých, „nevyhořet“, uvolnit se a překonat nedořešené a neutěšené emocionální stavy.


Barevná terapie.
Přehled barev.

HLEDEJ

text v článcích zboží v obchodě

PŘIHLÁŠENÍ

REGISTRACE

Zde se můžete zaregistrovat.
© 2008-2024 Milan Vojtíšek    E-mail: lastura@lastura.cz