.
   
úterý 18. června
svátek slaví Milan, Milana , zítra Leoš, Leo
 
autor Lastura.cz

Fialová barva

01.02.2011

Odpovídá sedmé čakře.

popisek

Fialová je barva emocí a meditace. Z psychologického hlediska se váže k vlastnímu poznání a duchovnímu uvědomění. Vždy byla považována za léčivou barvu, povzbuzuje harmonii ega a ducha. Jako uvolňující a duchovní barva se používá v kostelech, při pohřbech (aby se člověk cítil blíže k Bohu ohledně povzbuzení a pochopení), v terapeutických prostorách, domovech pro seniory; tato barva zbavuje lidi každodenních starostí. Inspiruje, zmenšuje, uklidňuje nervy, uvolňuje nervové podráždění, mírní bolesti. Příznivě působí při nemocech lymfatického systému. Uklidňuje také nervový systém. Celkově zklidňuje a zmírňuje bolesti hlavy a migrénu (přetížená „hlava“). Spojuje naši „hlavu“ se „zemí“.

Spojuje v sobě hloubku poznání a schopnost akce, tedy aktivně vyjádřit naše zkušenosti, vědění a poznání.

Pomáhá rozpouštět strach, frustraci, nespokojenost, svazující a strnulé myšlenkové vzorce. Vede k tomu, abychom od snění přistoupili ke skutkům. Abychom rozpoznali iluze omezení, uvolnili se, dali svému konání obsah a hloubku a uvedli je v čin.

Prohlubuje intuici a osvobozuje mysl od přílišného fantazírování, nereálného nadhodnocování či podhodnocování skutečnosti.

Podporuje schopnost vnést do věcí řád a pořádek nepostrádající obsah a smysluplnost. Vede k uzavírání minulosti a pomáhá minulost transformovat v „tady a teď“.

Fialová je barva spojená se šestou čakrou a sedmou čakrou.


Barevná terapie.
Přehled barev.

HLEDEJ

text v článcích zboží v obchodě

PŘIHLÁŠENÍ

REGISTRACE

Zde se můžete zaregistrovat.
© 2008-2024 Milan Vojtíšek    E-mail: lastura@lastura.cz